2013. november 24., vasárnap

Miért érdemes szaunázni?

A mai társadalmi elvárások miatt, egyre inkább igyekszünk csökkenteni a szervezetünk izzadását, amit nem szimpla szagtalanítással, hanem magával a váladék kijutásával próbálunk csökkenteni. Ezáltal rengeteg káros anyag marad a szervezetben. Nem jut elég idő sportra, nem jut időnk arra, hogy igazán kiizzadjuk a méreganyagokat.

A szauna egy erre kiválóan alkalmas lehetőség. A hagyományos finn szaunát előre felfűtve 60-120°C között érdemes használni. Nem csak az izzadás kiváltására alkalmas, de ezáltal kiváló méregtelenítő. Ezen kívül edzi a szöveteket, erősíti az immunrendszert, fokozza a vérkeringést és lelassítja az öregedési folyamatokat.
Ezt sem ajánlott túlzásba vinni és használat közben is szakaszosan kell alkalmazni. Ajánlott 3* 10 percet izzadni, és ugyan ennyit, köztes időben pihenni. Ebbe beletartozhat az, feltéve ha van rá lehetőség, hogy egy pár perces téli sétát lejtsünk a helyiség környékén, lényeg a hűvösebb levegő, vagy egy alacsonyabb hőmérsékletű vízben való lubickolás. Utána jöhet megint a szauna. Viszont időközben a szervezetből megvont vizet feltétlen pótolnunk kell.
Mondjuk egy ilyen helyen szerintem mindenki szívesen sétálgatna :)
Ami érdekessége a dolognak, hogy szauna után az utolsó zuhanyzás meleg vízzel történjen. Megszoktuk, hogy váltott zuhanynál hideg az utolsó öblítés, itt pont fordítva van. A végére pedig még egy tipp: ne használjunk semmiféle mosakodószert szaunázás után, mert a bőrön található szennyeződést lemostuk az első 2 alkalommal, a 3. fázisban pedig már olyan anyagok kerülnek a bőrfelszínre ami a tökéletes védelemért felelős, kár lenne őket lemosni. :)

Ne használjunk a szaunában általunk vitt illóolajokat, mert semmi nem garantálja, hogy nem tartalmaz valamilyen kőolajszármazékot. Ha igényeljük és lehetőség van rá kérjünk a szaunánál iparkodó alkalmazottaktól.
Figyeljünk a szaunázással kapcsolatos ellenjavallatokra, és beteg, influenzás állapotban semmiképp ne használjuk, mert csak ront az állapotunkon. Reumával és arcüreggyulladással inkább az infraszauna kipróbálását ajánlom. Előbbire kiválóan alkalmas utóbbit pedig érdemes megbeszélni a kezelő orvossal is.
Ne feledjük, szánjuk egy héten legalább egy órát magunkra, nem csak a bőrünk érdekében, hanem a szervezet egészségének a fenntartására. Hiszen ezt még ők is tudják ;)

2013. november 10., vasárnap

Az alga maszkok

     Nyáron minden arról szólt, hogy megfelelően védjük a Naptól a bőrünket, ne égessük meg, hidratáljunk. Természetesen ebben az időben is szükség van fényvédelemre, igaz egy kicsit alacsonyabbra. Főként ezen a bolondos őszön gondoljunk arra is, hogy a Nap ha ennyire meleg akkor égethet is.
    Az ősz és tél problémája viszont jobban kimerül a bőr megfelelő védelmében és hidratálásban. Mivel bent fűtött terek vannak kint hűvös szél fúj, ezért meg kell találni az egyensúlyt. Érdemesebb zsírosabb krémeket használni, főként ha száraz fűtött helyen tartózkodunk naphosszat. Ha mégis vétenénk bőrünk ellen, próbáljuk ki az algamaszkokat. Ezeket kozmetikus helyezi fel. Kellemes, bőrön szilárduló gumiszerű lehúzható maszk lesz belőle. Alga vagy alginát maszknak is nevezik.

 A maszk többek között káliumot, kalciumot, magnéziumot, nátriumot, vasat, jódot, B, C, E vitaminokat és rengeteg fehérjét tartalmaz. Nagy mennyiségű vizet képes a bőrbe juttatni. Ezáltal hidratálja, táplálja és feszesíti a bőrt. Fokozzák a vérkeringést, ezáltal több tápanyaghoz jut a bőr és a kötőszövetek rugalmasabbak lesznek. Méregtelenít, ezért felgyorsul a sejtek megújulása, lelassulnak az öregedési folyamatok. Nedvesség megkötő faktorokat tartalmaz. Használata után a bőr élénkebb, selymesebb, láthatóan szebb lesz. Ezekhez az algamaszkokhoz még különböző hatóanyagokat kevernek, így még jobb hatást érnek el.
A szalonunkban különböző fajta algamaszkok találhatók.
A fekete maszk: zsíros aknés bőrre ajánlott, feszesíti a bőrt, és felszívja a káros anyagokat.
A szürkészöld maszk: minden bőrtípusra, mentakivonatot tartalmaz, kiválóan revitalizál és nyugtat.
A halvány rózsaszín maszk: főként dehidratált bőrre, nagyon jó frissítő, hidratáló és simító hatású.
A narancsos barnás maszk: narancs és kaporkivonatot tartalmaz, magas a C vitamin tartalma ezáltal elősegíti a kollagénképződést, ránctalan és antioxidáns hatású.
A fehér lila maszk: hidratál, regenerál és táplál, áfonya kivonatot tartalmaz a szem részre való emiatt védi az ereket és a hajszálereket, a fehér rész pedig szójakivonatot tartalmaz ezáltal növeli a bőr rugalmasságát és feszességét.
A kék maszk: a benne látható magvak lenmagok, ezen kívül  aloe vera kivonatot is tartalmaz főként a hámlasztó kezelések utána ajánlatos felvinni ezt a maszkot, nyugtató, lágyító, bőrápoló hatású.
A sötét rózsaszín maszk: ibolyából és zabból kevertek az algához ezáltal egy erős nyugtató maszkot kaptak, amely kiváló a seprűvénás arcbőrökre.
Az élénkzöld maszk: petyhüdt, fényét vesztett bőrre a legalkalmasabb, mert egy lifting, feszesítő hatású maszkról beszélünk, kiwi és mák tartalmának köszönhetően sejtstimuláló, vitaminos, frissítő, lágyító (selymesítő), feszesítő hatású.
A fehér "zöld-fűszeres" maszk: zöld teát és levendulát tartalmaz előbbi erős antioxidáns hatású és csökkenti a sejtöregedést védi a bőrt a Nap káros sugaraitól, utóbbi pedig nyugtató hatású, időjárástól, széltől károsodott bőrökre ajánlom.
Ami nincs a fenti képen az az arany és goji maszk.
Utóbbi egy vörös maszk amely rengeteg C vitamint tartalmaz, ezáltal tökéletes antioxidáns, méregtelenítő és sejtújító hatású.
Előbbi pedig olyan mintha aranyba öntenék a bőrünk. Az arany számos pozitív hatással bír a bőrünkre. Nagyon sok vizet és ásványi anyagot juttat be és köt meg.
Köszönöm a figyelmet, és ne feledjétek a szépség belülről fakad, de segíteni kell a felszínre tartó útját. :)

2013. szeptember 18., szerda

Tökéletes alapozó

    Sok fiatal lányt látok, akik feltűnően rosszul választják meg az alapozójukat. Most ebben leszek segítségetekre.
    A megfelelő szín kiválasztásához, először is tudnunk kell bőrünk milyen árnyalatú. Ezt el lehet dönteni azáltal, hogy megnézzük a vénáinkat a csuklónknál. Ha olíva zöld akkor meleg tónusú bőrünk van. Ha kék, akkor inkább a rózsaszín pigmentek uralkodnak. Megeshet, hogy nem tudjuk eldönteni, akkor semleges a bőrünk. Ezt mindenképp természetes napfénynél figyeljük meg.
Ha megvan, hogy milyen a tónusunk akkor irány a bolt!
    Háromféle alapozót válasszunk. Körülbelül a képen látható változat szerint és az állkapocs rész a legalkalmasabb ezek kipróbálására.
  
    Ezeket dolgozzuk el a bőrön. Érdemes 15-20 percet várni vele, amíg az alapozó teljesen megszárad és kitapasztalni, hogy melyik passzol a legjobban a bőrünkhöz. A legjobb, ha észre sem vesszük, hogy különbség van a szín között. Menjünk ki vele a szabadba, mert természetes fénynél teljesen másképp hat. Figyeljük, hogy nem e sötétedik be száradáskor, melyiknek a legjobb az állaga, melyikkel bánunk a legjobban. Az alapozóhoz képest 1-2 árnyalattal világosabb korrektort válasszunk. Érdemes lazac színűt, mert ez semlegesíti a szem alatt található karikák kékjét. Legkönnyebben a krémes állagú korrektorral bánhatunk, mert nagyon könnyű eloszlatni és szépen fed. Ez után jöhet az alapozás.
     Ha úgy gondolod, hogy sötétebb vagy világosabb alapozót választanál, akkor FONTOS, hogy minden látható részt fedj le ami elüt a színétől. Sokan nem gondolnak arra, hogy a fül, nyak és dekoltázs ugyan úgy ki van téve a kíváncsi szemek számára mint az arc, és ha elüt az alapozó akkor nem csak természetellenes hatása lesz, de sokkal feltűnőbbé válik mintha alapozás nélkül léptünk volna ki a házból. Remélem elég feltűnő a nyak dekoltázs és arc közötti különbség :)
    Azt is szem előtt kell tartani, hogy a pattanások, vagy apró hibák ellen nem mindig az alapozóhoz kell először nyúlni. Viszont minden napunk azzal végződjön, hogy megbizonyosodunk bőrünk teljes tisztaságáról és NE feküdjünk le aludni semmiféle sminkkel.
    Köszönöm figyelmetek, és ne feledjétek az alapozó nem takar el minden hibát, néha a kozmetikust is érdemes meglátogatni ;)

2013. augusztus 19., hétfő

Szőrtelenítéssel járó gondok

    Gondolom mindenki átélte már a szőrtelenítés után kialakuló gyulladt pontok és benőtt szőrszálak történetét. A szőr 45°-os szögben nő és vannak olyan emberek akiknek ez eltérhet a normálistól, de sokan a rossz szőrtelenítési módszerek áldozatai. Ezért is kell fokozottan odafigyelni a szőrnövés irányára és szögére.
   Szőrtelenítés után érdemes fertőtleníteni a bőrt, mivel sok apró nyílt sebet okozunk amelybe könnyen behatolnak a baktériumok ezáltal okozva  gyulladást. Gyantázás után legalább egy órán keresztül mellőzni kell a vízzel való kontaktust fentebb említett okból kifolyólag.
   A szőrszálhoz egy szőrborzoló izmocska is tartozik. Ha fázunk ez emeli meg a szőrszálakat így alakul ki a libabőr és faggyút juttat a bőrfelszínre. Mikor gyökerestől távolítunk el egy szálat előfordul, hogy a bőr elfedi a szőrtüszőt, emiatt a szőr nem tud kibújni. A hideg vizes öblítés összehúzza ezeket az izmokat, melyek kiemelik a szálakat a felszínre. Nem jó választás a forró vízzel való tisztálkodás és az ha sosem fázunk mert nem kerül elegendő faggyú a bőrfelszínre és így kiszárad. Néha kell egy kis borzongás! ;-)
  Ajánlatos a testen napi szintű fizikai bőrradírok használata, melyet nyugodtan használhatunk intim területen is.Használhatunk, cukrot, mákot, diót, darát. Ha valakinek túl érzékeny a bőre akkor érdemes kitapasztalni, hogy milyen időközönként nyújt még kellemes érzést a peeling használata.
Bőrradír:
1 nagykanál méz
1,5 nagykanál cukor/ mák/ durvára tört dió/ dara
1 kiskanál olíva olaj
Keverjük össze és masszírozzuk át 5-10 percig az érintett területet érzékenység függvényében. Majd mossuk le és kenjük be testápolóval.
A kép csak illusztráció, citromot ne tegyünk bele mert az érzékeny területeken kicsípheti a bőrt. Ha nincs kedvetek ezzel bajlódni akkor a 1. Gigi Solar energy arc és test peelingjét ajánlanám amely a Holt tenger vizét tartalmazza számos ásványi anyaggal és akril golyócskákat. Ezt minden Gigivel dolgozó kozmetikusnál be tudjátok szerezni.
   Ajánlott a mindennapi testápoló használata is, mert puhán tartja a bőrt megkönnyítve a szőr felszínre törését. Bevallom őszintén én az otthon elkészített vagy a professzionális termékekre esküszöm, és Gigivel dolgozunk, nem reklám céljából ajánlom, ha ezt ajánlom, hanem mert biztosan tudom, hogy jó :-) Ha fényvédelemre is szükségünk van akkor a 2. Sun care termékcsalád 34 spf-et tartalmazó testápolóját ajánlom, de kiváló az 3. E vitamin termékcsalád testápolója és aki úgy gondolja, hogy ránckezelést szeretne a 4. New Age termékcsalád testápolóját ajánlom.
 
      Otthoni gyors testápoló: 
1 rész shea vaj
1 rész kókusz olaj vagy zsírosabb bőrökre jojoba olaj
pár csepp illóolaj vagy gyógytea:  
szőrtelenítés napján: cickafark, eukaliptusz, levendula- fertőtlenítenek, nyugtatnak
érzékeny bőr: legjobb az aloe vera
száraz bőr: rozmaring
mélyrétegi vízhiány: mezei zsurló
zsíros bőr: cédrus, citrom, citromfű, édeskömény és az egyik összetevő jojoba olaj legyen
Szaponin tartalma miatt viszont a hárs tea is kiváló a bőr puhítására.
   A vádlin lévő benőtt vagy apró szálak a szűk nadrágok miatt is kialakulhatnak, amelyek ledörzsölik a szőrt. Használjunk luffa szivacsot a bőr leradírozásához és ha nagyon durva a helyzet, akkor keressünk más divatirányzatot.
   Az intim területek a hagyományos gyantázás után gyakran begyulladhatnak, és valljuk be Hölgyeim, nem ez a legkellemesebb egy kozmetikai kezelés során. :-) Ha nem segítenek a fentebb elsorolt dolgok, akkor ajánlom a cukorpaszta emulziót, közismertebb nevén cukorgyantát, vagy a bármely irányba rántható úgynevezett "multiflex" gyantát.
   Köszönöm a figyelmet és remélem hasznos tippekkel szolgálhattam és segítségetekre válik. Ne feledjük hölgyeim: nincsenek csúnya nők, csak kicsit lusták! ;-)

2013. augusztus 18., vasárnap

A kezdet

Kedves olvasó!

      Ezt a blogot azért hoztam létre, hogy segítséget és választ nyújthassak amikor szembesültök a mindennapi kozmetikai problémákkal.
      Nem csak kozmetikusként, de utazás közben is számos tévhitet hallok afelől, hogy bőrünknek mi használ, illetve mi nem. Bejegyzéseimben igyekszem majd házi praktikákat és professzionális termékeket is ajánlani különböző, gyakran előforduló gondokra. Ezen kívül kedves látogatóm szeretném ha tanulnál is mindabból ami itt megtalálható. Szeretném ha megtanulnád, hogy annak ellenére, hogy nem gondolnád a bőröd az egyik legfontosabb szerved és sok mindent elárul a tested működéséről és szokásaidról.
     Remélem mindenki megtalálja majd amit szeretne és érdekesnek találja majd azt is amit annyira nem is keresett. 
Jó olvasást mindenkinek, és ezt az időt is töltsük hasznosan bőrünk szempontjából!
"Mert nem lehet csak a valóságnak, a célszerűnek élni... valami fölösleges is kell az élethez, valami rikító és csillogó, valami szépség, ha még olyan olcsó szépség is. Az emberek legtöbbje nem bír a szépség káprázata nélkül élni. Valami kell, ha más nem, egy hatásos képeslap, mely - vörös és arany színekben - a naplementét ábrázolja vagy a hajnalt az erdőben. Ilyenek vagyunk." Márai Sándor