2013. november 24., vasárnap

Miért érdemes szaunázni?

A mai társadalmi elvárások miatt, egyre inkább igyekszünk csökkenteni a szervezetünk izzadását, amit nem szimpla szagtalanítással, hanem magával a váladék kijutásával próbálunk csökkenteni. Ezáltal rengeteg káros anyag marad a szervezetben. Nem jut elég idő sportra, nem jut időnk arra, hogy igazán kiizzadjuk a méreganyagokat.

A szauna egy erre kiválóan alkalmas lehetőség. A hagyományos finn szaunát előre felfűtve 60-120°C között érdemes használni. Nem csak az izzadás kiváltására alkalmas, de ezáltal kiváló méregtelenítő. Ezen kívül edzi a szöveteket, erősíti az immunrendszert, fokozza a vérkeringést és lelassítja az öregedési folyamatokat.
Ezt sem ajánlott túlzásba vinni és használat közben is szakaszosan kell alkalmazni. Ajánlott 3* 10 percet izzadni, és ugyan ennyit, köztes időben pihenni. Ebbe beletartozhat az, feltéve ha van rá lehetőség, hogy egy pár perces téli sétát lejtsünk a helyiség környékén, lényeg a hűvösebb levegő, vagy egy alacsonyabb hőmérsékletű vízben való lubickolás. Utána jöhet megint a szauna. Viszont időközben a szervezetből megvont vizet feltétlen pótolnunk kell.
Mondjuk egy ilyen helyen szerintem mindenki szívesen sétálgatna :)
Ami érdekessége a dolognak, hogy szauna után az utolsó zuhanyzás meleg vízzel történjen. Megszoktuk, hogy váltott zuhanynál hideg az utolsó öblítés, itt pont fordítva van. A végére pedig még egy tipp: ne használjunk semmiféle mosakodószert szaunázás után, mert a bőrön található szennyeződést lemostuk az első 2 alkalommal, a 3. fázisban pedig már olyan anyagok kerülnek a bőrfelszínre ami a tökéletes védelemért felelős, kár lenne őket lemosni. :)

Ne használjunk a szaunában általunk vitt illóolajokat, mert semmi nem garantálja, hogy nem tartalmaz valamilyen kőolajszármazékot. Ha igényeljük és lehetőség van rá kérjünk a szaunánál iparkodó alkalmazottaktól.
Figyeljünk a szaunázással kapcsolatos ellenjavallatokra, és beteg, influenzás állapotban semmiképp ne használjuk, mert csak ront az állapotunkon. Reumával és arcüreggyulladással inkább az infraszauna kipróbálását ajánlom. Előbbire kiválóan alkalmas utóbbit pedig érdemes megbeszélni a kezelő orvossal is.
Ne feledjük, szánjuk egy héten legalább egy órát magunkra, nem csak a bőrünk érdekében, hanem a szervezet egészségének a fenntartására. Hiszen ezt még ők is tudják ;)

2013. november 10., vasárnap

Az alga maszkok

     Nyáron minden arról szólt, hogy megfelelően védjük a Naptól a bőrünket, ne égessük meg, hidratáljunk. Természetesen ebben az időben is szükség van fényvédelemre, igaz egy kicsit alacsonyabbra. Főként ezen a bolondos őszön gondoljunk arra is, hogy a Nap ha ennyire meleg akkor égethet is.
    Az ősz és tél problémája viszont jobban kimerül a bőr megfelelő védelmében és hidratálásban. Mivel bent fűtött terek vannak kint hűvös szél fúj, ezért meg kell találni az egyensúlyt. Érdemesebb zsírosabb krémeket használni, főként ha száraz fűtött helyen tartózkodunk naphosszat. Ha mégis vétenénk bőrünk ellen, próbáljuk ki az algamaszkokat. Ezeket kozmetikus helyezi fel. Kellemes, bőrön szilárduló gumiszerű lehúzható maszk lesz belőle. Alga vagy alginát maszknak is nevezik.

 A maszk többek között káliumot, kalciumot, magnéziumot, nátriumot, vasat, jódot, B, C, E vitaminokat és rengeteg fehérjét tartalmaz. Nagy mennyiségű vizet képes a bőrbe juttatni. Ezáltal hidratálja, táplálja és feszesíti a bőrt. Fokozzák a vérkeringést, ezáltal több tápanyaghoz jut a bőr és a kötőszövetek rugalmasabbak lesznek. Méregtelenít, ezért felgyorsul a sejtek megújulása, lelassulnak az öregedési folyamatok. Nedvesség megkötő faktorokat tartalmaz. Használata után a bőr élénkebb, selymesebb, láthatóan szebb lesz. Ezekhez az algamaszkokhoz még különböző hatóanyagokat kevernek, így még jobb hatást érnek el.
A szalonunkban különböző fajta algamaszkok találhatók.
A fekete maszk: zsíros aknés bőrre ajánlott, feszesíti a bőrt, és felszívja a káros anyagokat.
A szürkészöld maszk: minden bőrtípusra, mentakivonatot tartalmaz, kiválóan revitalizál és nyugtat.
A halvány rózsaszín maszk: főként dehidratált bőrre, nagyon jó frissítő, hidratáló és simító hatású.
A narancsos barnás maszk: narancs és kaporkivonatot tartalmaz, magas a C vitamin tartalma ezáltal elősegíti a kollagénképződést, ránctalan és antioxidáns hatású.
A fehér lila maszk: hidratál, regenerál és táplál, áfonya kivonatot tartalmaz a szem részre való emiatt védi az ereket és a hajszálereket, a fehér rész pedig szójakivonatot tartalmaz ezáltal növeli a bőr rugalmasságát és feszességét.
A kék maszk: a benne látható magvak lenmagok, ezen kívül  aloe vera kivonatot is tartalmaz főként a hámlasztó kezelések utána ajánlatos felvinni ezt a maszkot, nyugtató, lágyító, bőrápoló hatású.
A sötét rózsaszín maszk: ibolyából és zabból kevertek az algához ezáltal egy erős nyugtató maszkot kaptak, amely kiváló a seprűvénás arcbőrökre.
Az élénkzöld maszk: petyhüdt, fényét vesztett bőrre a legalkalmasabb, mert egy lifting, feszesítő hatású maszkról beszélünk, kiwi és mák tartalmának köszönhetően sejtstimuláló, vitaminos, frissítő, lágyító (selymesítő), feszesítő hatású.
A fehér "zöld-fűszeres" maszk: zöld teát és levendulát tartalmaz előbbi erős antioxidáns hatású és csökkenti a sejtöregedést védi a bőrt a Nap káros sugaraitól, utóbbi pedig nyugtató hatású, időjárástól, széltől károsodott bőrökre ajánlom.
Ami nincs a fenti képen az az arany és goji maszk.
Utóbbi egy vörös maszk amely rengeteg C vitamint tartalmaz, ezáltal tökéletes antioxidáns, méregtelenítő és sejtújító hatású.
Előbbi pedig olyan mintha aranyba öntenék a bőrünk. Az arany számos pozitív hatással bír a bőrünkre. Nagyon sok vizet és ásványi anyagot juttat be és köt meg.
Köszönöm a figyelmet, és ne feledjétek a szépség belülről fakad, de segíteni kell a felszínre tartó útját. :)